Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fotele biurowe

( ilość produktów: 11 )

Średnio 77% czasu pracy spędzamy w pozycji siedzącej. Pozostałe 23% to zajmuje mała aktywność fizyczną – jak korzystanie z kserokopiarki, segregowanie dokumentów czy robienie kawy.

Prowadząc taki tryb życia, ważne jest aby zadbać o ergonomię w miejscu pracy. Obciążenie statyczne,na które narażeni jesteśmi w trakcie wykonywania codziennych obowiązków służbowych, wywołuje długotrwałe napięcie mięśniowe, które poważnie zwiększa wysiłek fizyczny. Utrudnia ono swobodny przepływ krwi, co skutkuje zakłóceniem dostarczania niezbędnych składników i usuwania produktów przemiany materii z tkanek. W takich warunkach szybko powstaje odczucie dyskomfortu, a nawet dolegliwości bólowe w napiętych partiach. Właściwie przygotowane stanowisko, ma istotny  wpływ na jakość i wydajność pracy poprzez redukcję napięcia mięśni grzbietu, zmniejszenie bólu pleców i oznak zmęczenia. Poprawa komfortu pracownika,oddziałuje korzystnie na jego samopoczucie, co skutkuje z kolei poprawą koncentracji i większą efektywnością jego działań. Dlatego też zakup ergonomicznych foteli biurowych, powinien być priorytetem w trakcie wyposażania biur czy organizowania stanowisk pracy. Dzięki właściwie wyprofilowanemu fotelowi, a także odpowiedniej wysokości blatowi biurka czy ustawieniu monitora  pracownik może uniknąć wielu kłopotliwych dolegliwości. Podczas przerw można skorzystać z dodatkowej funkcji w niektórych fotelach w postaci masażu, który działa odprężająco i relaksacyjnie.

Odpowiednio dopasowany i wygodny fotel jest również niezbędnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Szczególnie w tej grupie należy zadbać o prawidłową pozycję podczas odrabiania lekcji, czytania książek czy korzystania z komputera, gdyż może to skutkować wadami postawy, które w przyszłości będą źródłem przyczyną przykrych dolegliwości.

 

Nasze fotele biurowe / gabinetowe charakteryzuje nowoczesny design oraz sprawdzone i trwałe rozwiązania technologiczne. Dlatego możesz być pewien ich doskonałej jakości. Projektanci nie ustają jednak w staraniach na rzecz ciągłego doskonalenia naszej oferty i podnoszenia standardów wykonania oraz materiałów użytych podczas produkcji. Fotele te sprawią, że biuro czy dom staje się miejscem o własnym stylu a nasi klienci cieszą się ich luksusem i wyjątkowością.

pixel