Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zegary antyczne (repliki)

( ilość produktów: 3 )

Pojęcie czasu pojawiło się  jeszcze w czasach prehistorycznych. Pasjonował on zarówno wybitnych uczonych jak i przeciętnych ludzi, których życie było uzależnione od  rytmów przyrody. Musieli oni bowiem znać najdogodniejsze pory do polowania i rybołówstwa, a także pory rozsiewu i zbioru plonów. W miarę rozwoju gospodarki  pomiaru czasu stał się niezbędny. W taki to sposób zaczęto projektować pierwsze zegary.

W ciągu stuleci przeszły one wiele zmian, zaczynając od zegarów słonecznych, klepsydr piaskowych i wodnych poprzez zegary ogniowe, wahadłowe. W XX w. skonstruowano zegary kwarcowe i atomowe, które są wyjątkowo precyzyjne.

Mimo coraz to nowszych osiągnięć, zegary antyczne nawiązujące do kultury i tradycji, pozostają niezastąpionym elementem stylowych salonów,pomieszczeń. Są one dziełami sztuki łączącymi pokolenia. Dla klientów, którzy nie mają czasu na wyszukiwanie antyków lub funduszy, aby pozwolić sobie na ich renowację nasze zegary jest idealnym rozwiązaniem.


Zegary kominkowe
W naszej ofercie znajdą Państwo bogato zdobione repliki - wiernie odwzorowujące zabytkowe zegary. Kominkowiece wraz z eleganckimi i stylowymi meblami zamienią każde pomieszczenie w uroczy francuski salon lub nawiążą swoim charakterem do wytwornego angielskiego stylu. Muzealne zegary wyróżniają się nie tylko walorami estetycznymi, ale także dobra jakością materiałów z których są wykonane i dbałością o detale. Mechanizmy zegarowe odznaczają się wysoką precyzją, dokładnością wykonania.

Zegary stojące (mechaniczne)
Replika ta może znaleźć zastosowanie zarówno w gabinecie, jak i salonie czy pokoju. Przy tworzeniu stylowej obudowy wykorzystano wysokiej jakości materiały.
Dostępne są różne wersje kolorystyczne antycznych zegarów. tak aby mogli Państwo wybrać produkt najbardziej zbliżony do Państwa gustu oraz zaplanowanej aranżacji wnętrza.
W naszym asortymencie znajdują się repliki wykonane z drewna koloru orzechowego (brązowego),cherry (wiśnii), odcieni mahogany (mahoniu), dębu. Ich zaletą są bogato zdobione tarcze, wskazówki i Wahadła które nadają zegarom  wyjątkowy wygląd.

Zegary wiszące
Zegary te są idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą w swoim domu czy miescu pracy poczuć namiastkę historii i tradycji, jednak ze względu na wymiary pomieszczenia nie mogę pozwolić sobie na większe repliki.  Zegary wiszące podobnie jak i pozostałe ujmują walorami estetycznymi i jakością wykonania.

pixel